top of page

PotOCK

Koncert zespołu

Szykujcie się na mocne uderzenie folku spod Babiej Góry! POTOCK to zespół w którym muzyka rockowa zderza się z z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich, to uczta muzyczna, która na długo zostanie w Waszej pamięci. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porwie Was w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach.

Zespół powstał spontanicznie, w 2018 roku w wyniku spotkania muzyków z zespołu „Body Mind Relation” z członkiniami zespołu regionalnego JUZYNA. Połączyło ich wspólne tworzenie muzyki do widowiska teatralnego „Pamiętnik Babiej Góry”. Z jednorazowego projektu zrodziła się przyjaźń i zapał do wspólnego tworzenia. Już pod koniec 2018 PotOCK wydał swoją EP-kę, a w 2019 przystąpił do tworzenia materiału na swój pierwszy krążek.

IMG_1143.jpg

Rok 2020 mimo problemów koncertowych spowodowanych pandemią był przełomowym czasem dla zespołu. W czerwcu ukazała się ich debiutancka płyta „ z prądem”, którą promuje klip „Hej na ty Babi Górze”. Na krążku znajdują się nowe interpretacje pieśni tradycyjnych regionu babiogórskiego (Beskid Żywiecki) oraz innych regionów Karpat: Słowacji, Węgier, Ukrainy, Łemkowszczyzny czy też Podhala.

W 2021 roku Potock został laureatem nagrody publiczności na festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie zaś w 2022 doszedł do półfinałów programu Mam Talent zachwycając jury swoimi występami. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swoją nową płytę równolegle koncertując w Polsce i za granicą.

P1039637.jpg

Muzykanci

na trasie

Trasy Zawojskiego Festiwalu Biegowego będą niezwykłe nie tylko widokowo, ale także muzycznie.
W wyznaczonych punktach na biegaczy czekać będą tradycyjne babiogórskie kapele, które umilą
sportowe zmagania i przybliżą kulturę regionu. Muzykami będą przedstawiciele regionalnych
zespołów spod Babiej Góry.

bj_dzien_2_michalsosnicki.pl (8 of 1).jpg
_DSC2729.jpg

Animacje

i biegi dla dzieci

Podczas trwania biegów w miasteczku festiwalowym na najmłodszych czekać będzie moc atrakcji.
Szykujemy specjalną serię biegów dla dzieci, których uczestnicy będą mogli w chłodzie lasu i na
pobliskich polanach stawiać swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Na wszystkich na mecie czekać
będą medale i słodkie upominki.

Na dzieciaki czekać będą biegi:


WYŚCIG LISKÓW: 1–4 lata; dystans 100m


BIEG NIEDŹWIADKA: dystans 200m
• Małego: 5–6 lat
• Dużego: 7–8 lat


WILCZA GONITWA: dystans 500m
• Mała: 9–10 lat
• Duża: 11–12 lat


ZBÓJNICKA PĘTLA: 13–15 lat; dystans 800m

Ponad to w specjalnej strefie – BABIOGÓRSKIE PODWÓRKO, dzieciaki spotkają się z animatorkami, które poprzez gry i zabawy wprowadzą je w magiczny świat babiogórskiej natury i kultury. „Zabawa w zajączki”, „Czarodziej”, „Zabawa w farby”, „Powiedz mi Gazdo”, „Sprawny jak Babia Góra” – to tylko część niezwykłych działań jakie szykujemy specjalnie dla dzieci. Na festiwalu najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w zwijaniu kłębka wełny, rozwiązywaniu góralskich rebusów czy też wspólnym tworzeniu najdłuższych góralskich korali z jarzębiny, pestek jabłek itd. Powyższego przestrzeń dedykowana najmłodszym będzie dostępna w określonych godzinach.

_DSC2595.jpg
bottom of page